„POZNÁNÍ SVÉHO PRAVÉHO ZÁMĚRU PŘI STAVBĚ

RODINNÉHO DOMU“

„První a nejdůležitější krok, kterým je třeba začít stavbu vašeho Domova.“

DOPORUČUJEME:

Tento ebook si stáhlo více než 2.000 lidí.

Stáhněte si svého ePrůvodce

I. etapou cesty za Svobodným Domovem

„POZNÁNÍ SVÉHO PRAVÉHO ZÁMĚRU PŘI STAVBĚ RODINNÉHO DOMU“

První a nejdůležitější krok, kterým je třeba začít stavbu vašeho Domova. Zjistíte jak se nestat otrokem svého domu, co je podstatné vědět než se pustíte do stavby RD. Uvědomíte si jaké prostředí je pro vás a vaší rodinu skutečně důležité. Dále zjistíte jak efektivně vynaložit vaše finance a energii na podstatné věci. Vyvarujete se opakování chyb druhých. Rozšířte si obzory ohledně stavby RD. Získáte spoustu užitečných kontaktů na odborníky v nejrůznějších oblastech spojených se stavbou domu.

I Vy to můžete dokázat, vybudujte si vlastní Svobodný Domov!

 

Rádi byste bydleli ve svém vlastním domě? Myslíte si, že je pro vás stavba domu finančně nedosažitelná? Nebo se nemůžete rozhodnout, kde a jaký dům postavit? Chcete odhalit jaký dům je pro vás nejlepší?  Máte strach, že zvolíte špatně? Neradi byste opakovali chyby druhých?

... Odpovědi na všechny tyto otázky Vám pomůže nalézt náš ePrůvodce I. etapou.

„POZNÁNÍ SVÉHO PRAVÉHO ZÁMĚRU PŘI STAVBĚ

RODINNÉHO DOMU“

V této první etapě, kterou rozhodně doporučuji si projít, získáte potřebný základ pro budování vašeho Domova. Vědomě přehodnotíte svůj stávající záměr, uvědomíte si co je pro vás a vaší rodinu podstatné, co vám prospívá a co nikoli. Prověříte si zdali váš původní záměr stavět rodinný dům vám přinese očekávaný přínos. 

Podíváte se na příběhy jiných lidí, ze kterých se lze poučit. Nahlédnete pod povrch "vašeho" záměru a prověříte si jeho pravost a hloubku.

Stavba domu není krmítko pro ptáčky, které kdykoli přestěhujete, předěláte atd.. Proto není dobré se na začátku bez rozmyslu ukvapit a vrhnout se po hlavě do konvenční stavby domu na malém pozemku, tak jak to vidíte kolem sebe u ostatních lidí. Musíte si být jisti, že je to pro vás to pravé co skutečně potřebujete.

Měli byste si být vědomi co vaše rozhodnutí způsobí, jaké důsledky bude mít na způsob vašeho života, na jeho kvalitu, jak moc vás stavba a případné splácení zatíží. Díky jednoduchým otázkám, na které budete hledat odpovědi, se vám více rozjasní a ukáže se váš pravý záměr.

Vlastní dům je jistě důležitý, ale bez svobody, dobrých vztahů, spokojené rodiny, práce, kterou máte rádi, bez zahrady, rostlin atd. je bezcenný.

Svobodný Domov je o nalézání rovnováhy mezi všemi těmito aspekty. 

Vlastní rodinný dům se stal pro většinu lidí nedostupným. Někteří si dům postaví s pomocí hypotéky, jiní dokáží stavbu sami zafinancovat, ovšem procetno těchto lidí je velmi nízké. Z tohoto lze snadno usuzovat, jak vysokou hodnotu a důležitost jsme přisoudili vlastnictví rodinného domu. Je tomu skutečně tak a do jaké míry?

Všiměte si způsobu "dnešní" zástavby. Poměr velikosti domu a pozemku. Drtivá většina nově stavěných rodinných domů je umístěna na malém pozemku. Pozemek je často navržen tak, že se střídá zámková dlažba s"anglickým" trávníkem a ostrůvky popínavých okrasných keřů a trvalek. Důvod?  Není čas a ani chuť se starat o zahradu. Přesně tak, většinu času trávíme v zaměstnání, vyděláváme peníze, nebo plníme další rodinné a společenské povinnosti.

Stále se mluví o tom, jak se doba zrychluje. Ale není to doba, den je stejný, jako byl před 100 lety. To náš způsob života se neustále zrychluje. Nevědomě jsme nastoupili na kolotoč, ze kterého se nám točí hlava a dělá špatně. Nemáme čas zastavit se, nemáme čas zamyslet se, nemáme čas uvidět. Ale to je přesně to, co je třeba udělat.

Každý člověk, zvíře i rostlina potřebuje ke svému spokojenému životu určitý prostor, místo s pro něj vhodnými podmínkami.  A to je přesně ono, to na čem skutečně záleží! Toto je třeba poznat!

Každý sám za sebe se musí zamyslet.  Odhalte a poznejte pro vás skutečně vhodný prostor, kde se vám bude dařit. Uvědomit si  podstatné, potřebné podmínky a věci, které reálně potřebujete pro váš spokojený život.

Nenechte se ovlivňovat trendy a převzatými "společenskými"  názory a zvyklostmi.  Není to jednoduché a  může to být nepříjemné. A i když se vám povede odhalit, jaký domov je pro vás vhodný. Musíte ještě vzít v úvahu i vaší stávající situaci a vše vyvážit tak, aby případná změna byla pozvolná a přirozená. 

K tomu, abych Vám pomohl tuto cestu projít, jsem připravil ePrůvodce, což je elektronická kniha a zároveň pracovní sešit, který bude vaším pomocníkem, podporou a kompasem na cestě za vytvořením vašeho opravdového DOMOVA.

Jsem přesvědčen o zásadním a velkém významu konkrétních kroků uvedených v I. etapě CESTY ZA SVOBODNÝM DOMOVEM nejen pro vaše životy, ale i pro vaše okolí.

Přečtením ebooku získáte:

 • 1
  UVĚDOMĚNÍ, POZNÁTE CO JE PRO VÁS SKUTEČNĚ DŮLEŽITÉ, ČEMU JE TŘEBA VĚNOVAT ENERGII
 • 2
  NEBUDETE OPAKOVAT CHYBY DRUHÝCH
 • 3
  ODHALÍTE NEJVHODNĚJŠÍ PROSTŘEDÍ PRO VÁS I VAŠÍ RODINU
 • 4
  EFEKTIVNĚ INVESTUJETE SVÉ PENÍZE PŘI STAVBĚ DOMU
 • 5
  NESTANETE SE OTROKEM SVÉHO DOMU
 • 6
  ROZŠÍŘÍTE SI VLASTNÍ OBZORY OHLEDNĚ MOŽNOSTÍ STAVBY NOVÉHO DOMU
 • 7
  ZÍSKÁTE MNOHO NOVÝCH KONTAKTŮ A DOPORUČENÍ NA ODBORNÍKY V NEJRŮZNĚJŠÍCH OBORECH
 • 8
  ROZŠÍŘÍTE KOMUNITU LIDÍ, KTEŘÍ JSOU NA CESTĚ KE SVÉMU SVOBODNÉMU DOMOVU - Z TOHO PLYNOUCÍ VÝHODY
 • 9
  BUDETE VĚDOMĚ A SVOBODNĚ TVOŘIT SVŮJ DOMOV - TO VĚTŠINA LIDÍ NIKDY NEUDĚLALA
Dobrý den, stáhl jsem si Váš ebook a posílám několik myšlenek - odpovědí. @ Pochybnosti jsem žádné neměl, v dnešním množství informací je to přehledné, komplexní z různých pohledů. @ Splnil co sliboval, ukázal problémy, ale i řešení. Dnes někteří jen remcají a sami nic konstruktivního nevymyslí. @ Doporučil bych ho všem, kteří přemýšlí o životě a chtějí změnu. Vlastně všem, i těm, kteří sekají každý týden sterilní trávník za betonovým plotem s ohromnou celoživotní hypotékou a pocitem štěstí z velké dávky antidepresiv. @ Chybělo? Myslím jen, že problémy měly být označeny víc radikálně. -Nesmyslné stavby za nesmyslné hypotéky na celý život a to ještě nízké současné úrokové sazby, které nevydrží věčně. -Stavby z materiálů zatěžujících ž. prostředí a stejně komplikované technologie. -Úžasná možnost alespoň částečné soběstačnosti ve zdravých potravinách. - A další. @A pro mě? Několik let přemýšlím o sepsání podobných myšlenek a pravidel a mám radost, že jsou i podobně smýšlející lidé. Pokud bych vám mohl být nějak nápomocen ve Vaší záslužné činnosti, rád pomohu. Sám jsem se pustil do budování rodového statku a permakulturní zahrady, ale jsem teprv v začátku.:-) Přeji hezký den.
Lubomír Šimonka, Úpicemajitel firmy, http://www.zaluzie-rolety-trutnov.cz/
Pěkné nedělní odpoledne, ráda bych Vám napsala pár řádek k Vašemu eBooku. Předem bych chtěla poděkovat za úsilí a čas, který jste věnoval jeho vzniku a dovolila jsem si Vám na účet též poslat malou odměnu. Mám díky Bohu velkou schopnost nalézt vždy přesně takové informace, které potřebuji. Do chvíle, než jsem se přes stránky ekozahrady dostala na Váš eBook jsem se domnívala, že můj záměr, který se mi ordí již nějakou dobu v hlavě je ojedinělý a možná až příliš šílený, ale až díky Vašemu projektu Svobodný Domov jsem zjistila, že se vlastně jedná o totéž, co v eBooku popisujete a souvisí to samozřejmě i s ekozahradou a rodovými statky. Zdědila jsem totiž zemědělskou půdu o rozloze 1,2 ha, jejíž součástí je i stavební parcela se studnou a pozemek se již snažím 7 let neúspěšně prodat, nyní mi Váš článek otevřel oči a dodal opět sílu pozemek si ponechat a vybudovat na něm NÁŠ DOMOV. Bohužel jsem se již setkala s oněmi popisovanými překážkami a zkouškami, úřady mi rovnou řekli, že dřevostavbu nepovolí a že dům musí alespoň vypadat jako zděný...že tyhle novodobé výmysly nebudou podporovat...proto vidím jako náš největší problém dohodnout se s úřady a dostat povolení ke stavbě a následně úspěšně zkolaudovat..... Budu vděčná, pokud mi doporučíte například, jak obstát u stavebního úřadu, popř. kdo by mi mohl pomoci vypracovat dokumentaci, ke schválení záměru. Předem děkuji S přátelským pozdravem
Bc. Pavla Sara Boukalíková
Dobrý den, dneska jsem si dlouhou denní směnu v práci zpříjemnila Vaším ebookem. Poctivě posílám odpověď na vaše otázky: 1) Měli jste před začátkem čtení eBooku o něm nějaké pochybnosti? Ano, nevěděla jsem tak docela o čem bude. Nakonec mi ale dalo zodpovězení všech otázek docela zabrat. Nicméně je oceňuji. 2) Splnil eBook to, co sliboval? Jak? Zdaleka předčil mé očekávání.Byl totiž opravdu užitečný. 3) Komu byste eBook doporučili, a proč? Bratrovi. Přemýšlí o stavbě, která by byla atypická/ekologická. 4) Co Vám v eBooku chybělo? To, co najdu v druhém díle. Jsem nedočkavá. 5) Co Vám osobně ebook přinesl, čím prospěl? Naplnil mě pocitem, že to není nemožné. Díky
Veronika Wagnerová

Stáhněte si svého PRŮVODCE 

I. etapou cesty za Svobodným Domovem

Pokud po stažení zjistíte, že ebook není pro Vás, prostě ho smažete a nikomu nic nemusíte platit ani sdílet.

Ale co když Vám ebook může skutečně pomoci. Ušetří vám peníze, energii, nebo vám pomůže zvolit pro vás nejvhodnější dům. Vytvoříte si tak skutečný Domov, který vás nebude svazovat. 

Finanční dar za stažení ebooku není podmínkou, je dobrovolný na základě férové individuální hodnoty, kterou sám uzná každý čitatel až po přečtení ebooku.  (blíže podmínky níže pod formulářem)

Tento ebook si stáhlo více než 1.500 lidí.

Ahoj Petře, děkuji za zveřejnění ebooku. Dnes jsem ho prošel a rád bych vyslyšel tvojí prosbu na konci a poslal nějakou zpětnou vazbu na knihu: ad 1] Očekávání: Neměl jsem ve smyslu pozitivní či negativní. ad 2] Podle mého názoru ebook splnil co sliboval. Donutilo mě to zauvažovat hlouběji o motivaci, cílech a okolnostech koupě/stavby domu a pozemku. Myslím, že jsi zvolil dobré příklady ze života a z tvého okolí a uvedl odkazy na spoustu zajímavých zdrojů. ad 3] Já osobně bych ebook doporučil všem lidem, kteří nejsou spokojeni ve městě a táhne je to někam ven. Pomůže jim to srovnat si v hlavě co je ve městě drží a důvody proč ještě neučinili akci, která by je posunula životu mimo město. ad 4] Čekal jsem trochu více konkrétních kroků, co podniknout. Zdá se mi, že se ebook zabývá spíše filozofickou stránkou věci, což je ovšem dobře, protože je důležité se nad takovým krokem, jako pořízení vlastního bydlení, pořádně zamyslet, ale protože jsem člověk orientovaný spíše na činy, tak jsem pořád čekal, kdy přijde kapitola o konkrétních krocích, až jsem se dočetl, že to bude v druhé části. Takže vlastně vše v pořádku, ještě nějaký čas počkám. :) ad 5] Jak už jsem psal v bode 2. Velmi dobře kladené otázky donutí člověka se zamyslet nad opravdovou podstatou jeho záměru o vlastním bydlení. Podnítilo mě to k přemýšlení a dalo hodně otázek, které si musím sám sobě ještě zodpovědět. Díky za knihu ještě jednou! Těším se na další díl.
Michal Švecprogramátor
Dobrý deň, ďakujem pekne za Vaše rady. Rada by som Vám poslala finančnú odmenu. Je možné zasielať peniaze aj zo Slovenska? Máte na SK účet? Ďakujem
Dorota KocmanováCustomer support center specialist at EMERSON
Především bych vám chtěla poděkovat za váš počin. Knížky od Anastazie jsem přečetla už před více jak 10ti lety a myšlenka rodových statků mně okamžitě nadchla. Stále věřím, že i pro mne jednou nastane ten správný čas a můj sen se mi vyplní. Vaše práce je důkazem toho, že tato myšlenka je správná a já věřím že čím dál více lidí nadchne a vyburcuje k životním změnám. Přeji vám i nám všem, ať se věci začnou hýbat správným směrem jak v osobním životě tak i v celém světě. Mějte krásné dny
Helena PavlovcováCedr – Centrum duševní relaxace, http://cestadoraje.cz

PODPORA PROJEKTU, CENA EBOOKU A PODMÍNKY SDÍLENÍ

Jsem přesvědčen, že pouhou změnou myšlení a úhlu pohledu, který se snažím v eBooku předat, se vyvarujete častým chybám, můžete díky tomu ušetřit na stavbě domu velké peníze, nervy i energii. Ale hlavně si vytvoříte Domov, který vám i vašemu okolí bude přínosem.

Protože si uvědomuji důležitost tohoto tématu pro každého člověka, který si chce vybudovat svůj Domov. A protože poznání svého pravého záměru je rozhodující krok na cestě za Svobodným-Domovem, rád bych, aby se tyto informace dostaly k co nejvíce lidem, kteří o ně budou mít zájem.

Z tohoto důvodu nestanovuji pevnou cenu eBooku. EBooky podobného rozsahu se běžně pohybují od 100-700Kč. Ovšem případné ocenění našeho ePrůvodce je čistě na vašem uvážení, podle toho, jaký bude mít pro vás přínos a hodnotu a není podmínkou.

Ocenění naší práce na projektu lze tedy vyjádřit, jak formou finančního daru, kde si sami  stanovíte peněžní částku, tak i jinou formou poděkování a podpory projektu Svobodný-Domov. Jako je například sdílení tohoto odkazu http://svobodny-domov.cz/poznani-sveho-praveho-zameru/ a doporučení na vašich FB stránkách, nebo webu.

Dávám tento eBook zdarma k dispozici lidem, kteří jsou ochotni převzít zodpovědnost za svůj život a za to co vytvářejí.

Ebook je k dispozici zdarma, jako volně šiřitelný, s následujícími podmínkami:

Šíření je možné pouze přes odkaz na tuto stránku. Pokud Vám byl eBook přínosem, ale nemůžete, nebo nechcete poslat finanční dar, pak vás žádám alespoň o sdílení a doporučení odkazu na eBook na vašich FB, nebo webových stránkách  přes následující odkaz http://svobodny-domov.cz/poznani-sveho-praveho-zameru/ , na kterém si lze eBook stáhnout výměnou za emailový kontakt.

Díky vašemu sdílení se bude rozšiřovat komunita lidí s podobnými zájmy a záměry. Bude se zvětšovat databáze kontaktů a projekt Svobodného Domova se stane zajímavějším a přitažlivějším artiklem pro další spolupracovníky či firmy, se kterými budeme jednat o další spolupráci. Což prospěje nejenom kvalitě projektu SD, ale také ze zvýší možnost v budoucnu projednat co nejnižší cenu u  zamýšlených typových projektů, materiálů, a.j. (blíže v samotném ebooku)

Ti z Vás, kteří usoudí, že jim přečtení ebooku pomohlo v uvědomění, nebo vám změnilo úhel pohledu na stavbu rodinného domu, můžete poslat finanční příspěvek (dar), jako poděkování a podpořit tak další fungování a rozvoj projektu Svobodný Domov.

Účet FIO: 2700572535/2010

IBAN: CZ5920100000002700572535
 
Do poznámky napište, že se jedná o příspěvek na projekt Svobodný Domov.

Příchozí platba ze Slovenska:

 • Protistraně předejte číslo účtu ve formátu IBAN.
 • Informujte ji, aby platbu v měně EUR zadala jako SEPA platbu, nikoli jako platbu do zahraničí.

Příspěvky prosím zasílejte od 100,- Kč, horní hranici z pochopitelných důvodů nestanovuji.  :)

Dokončené etapy

Vydejte se s námi na cestu

Poznání svého pravého záměru při stavbě rodinného domu

 

První a zásadní krok, který je nutné učinit. Důležitý základ na cestě za Svobodným Domovem.

Hledáme místo pro život

aneb jak si zajistit pozemek pro stavbu domu

V tomto druhém kroku Vám pomůžeme s hledáním, nalezením a koupí vhodného pozemku pro stavbu jakéhokoliv rodinného domu na jakkoli velkém pozemku.

JAK VYBRAT VHODNÝ DŮM

aneb co všechno byste měli vědět,  než si začnete hledat projektanta?

Ebook Vám pomůže ujasnit si odpovědi na podstatné otázky ohledně nového domu. Jde převážně o otázky, na které bude chtít slyšet vaše odpovědi i budoucí projektant vašeho domu. Připravte se na vše v klidu s dostatečným předstihem. Už se nemusíte rozhodovat pod časovým tlakem, nebo nutně platit za služby a čas projektanta v rámci záležitostí, které si stejně musíte rozhodnout hlavně sami.

Přidejte se i Vy k naší komunitě a společně můžeme začít věci měnit.