Toužíte po vlastním pozemku a nevíte jak si ho zajistit,  jak to udělat, abyste na něm mohli stavět?

Neznáte všechny potřebné zákony, vyhlášky, pravidla a postupy?

Není divu, člověku jde z toho hlava kolem. Stejně tak jsem na tom byl i já.

Říkal jsem si:

"Může mi někdo jednoduše říci postup co mám dělat, stručně a jasně!?"

elektronický průvodce II. etapu cesty za Svobodným Domovem (ilustrativní foto)
 • Jak mohu najít svůj vysněný pozemek?
  Výběr lokality a možnosti hledání pozemku.
 • Co si musím o pozemku zjistit, než přistoupím k jeho koupi?
  Na co nesmím zapomenout? Jaké informace si potřebuji o pozemku zjistit, kde je seženu a jaký je postup?
 • Jak je to s katastrálním úřadem, územním plánem, inženýrskými sítěmi?
 • Lze provést změnu územního plánu? Jak se postupuje?
 • Budu moci na vyhlédnutém pozemku stavět? Kde a jak to zjistím?
 • Mohu si postavit dům na zemědělské půdě? Za jakých podmínek? Jak se postupuje?
 • Kde zjistím jak vedou inženýrské sítě?
 • Musíme se napojit na veřejnou kanalizaci jeli na hranici pozemku?
 • Co mobilní domky a maringotky skutečně si je mohu postavit kde chci bez povolení?
 • Jak probíhá samotná koupě nemovitosti? Smlouvy, zápisy do katastru nemovitostí, placení poplatků, daní... Jak se správně postupuje?
 • Co když mám velký pozemek a potřebuji ho rozdělit? Nebo naopak mam více malých pozemků a rád bych je sloučil?
 • Jaký pozemek je vhodný pro budování Svobodného Domova?
 • Vodovod nebo studnu?
 • Jak je to s připojením na elektrickou energii a vodovod? Na kolik vás připojení příjde?
 • Jak je to s nutností přístupu na pozemek z veřejné komunikace?

Podobné otázky jsem si kladl také já. Hledal jsem na internetu, ptal se známých, nahlížel do zákonů, ale že bych si byl jistější a věděl přesně jak postupovat, to jsem říci nemohl.

Články na internetu se různily a já neznal ani jejich autory. V zákonech je těžké se orientovat i pro právníky. Známí co již mají svůj vysněný pozemek, ti jen tušili o co jde, ale na tom můžete jen stěží stavět vlastní záměr.

Vzhledem k tomu, že většina lidí hledá a kupuje pozemek vhodný pro stavbu domu 1x za život, jen málo kdo má v této oblasti jasno. Znáte to když děláte něco poprvé, jak těžké to je, jak dlouho trvá než na všechno sami přijdete, jestli vůbec, protože se nemáte o co opřít.

O co jednodušší a příjemější je, když je vedle vás někdo kdo ví, kdo vám ukáže co a jak, poradí. 

Zkrátka jsem potřeboval vědět, mít jistotu, že budu postupovat správně. A proto jsem se rozhodl investovat několik tisícovek a oslovit odborníka, abych se přesně dozvěděl jak postupovat pří hledání a koupi vhodného pozemku, na kterém bychom si mohli postavit dům.

Ten umí to a ten zas tohle

Vy už nemusíte na všechno složitě přicházet sami, ani není třeba investovat tisíce, abyste se všechno dozvěděli od profesionálů. Udělali jsme to za vás. A dnes je tedy jednodušší způsob, který může vyřešit váš problém. 

Nikdo na světě není odborníkem na všechno. A už vůbec ne v situacích, které lidé řeší max. 1x, 2x za život.

Kdybych vám o této problematice vyprávěl nyní sám, i když už poučen, neměl by náš průvodce potřenou váhu a vy jistotu, proto jsem tento krok svěřil do rukou skutečnému odborníkovi Ing. Ondřeji Bízkovi. 

Ondřej Bízek denně ve své praxi zastupuje investory při jednáních s úřady, zajišťuje stavební i jiná povolení, dělá projekční práce a technické dozory. Tudíž zná velmi dobře potřebné předpisy, zákony, ale i důležité „kličky“ a zkratky. Na podobné témat přednáší na konferencích Přírodní stavby od A do Z, které sám 1x ročně organizuje.

Ing. Ondřej Bízek

Ing. Ondřej Bízek

Mimo to má Ondřej poměrně čerstvou zkušenost s hledáním a zajištěním vlastního místa pro život, na kterém mu dnes již stojí jeho „přírodní“ domov.  I díky tomuto osobnímu poznání vám může své bohaté zkušenosti a znalosti lépe předat.

Na základě výše zmíněného mohla vzniknout II. etapa cesty za Svobodným Domovem, resp. tento ebook s názvem: "Hledáme místo pro život, aneb jak si zajistit pozemek pro stavbu domu", který vám pomůže s orientací v této životní situaci. Zároveň dostanete do ruky jasný postup co dělat krok za krokem, kterého se můžete držet a lehčeji kráčet blíže za vaším vysněným Domovem.

UPOZORŇUJEME, že  postupy a návody v eBooku uvedené vycházejí z vyhlášek a zákonů České republiky a tudíž nezaručujeme, že platí i pro Slovensko. Pravděpodobně neplatí! Tato etapa je nyní zpracována pouze pro stavby na území České republiky. děkujeme za pochopení

Titulní stránka ebooku.
eBook je pro Vás připraven ve formátu pdf

Tento ebook si stáhlo více než 350 lidí.

Co získáte?

Koupí ebooku získáte ucelený přehled a postupy všech kroků, které při hledání a koupi pozemku, na kterém lze postavit, musíte učinit. Dostanete mimo jiné odpovědi na všechny výše zmíněné otázky.

 • Hodnotné informace od profesionála z oboru
  Získáte jistotu a klid, jelikož dostanete ucelený přehled všech kroků spojených s hledáním a koupí pozemku, na kterém lze stavět.
 • Přehledný návod s konkrétními postupy
  Všechny kroky a postupy budete mít neustále po ruce, na jednom místě.
 • Jistotu a klid
  Dostane se vám do ruky pomocník, o kterého se budete moci opřít, který vás celým procesem provede a vy budete moci být více v klidu. Něco jako když jste se učili jezdit na kole a tatínek vás vzadu držel za sedátko. :-)
 • Úsporu vlastních financí, času, energie
  Koupí ebooku ušetříte spoustu času a námahy při hledání hledání informací na internetu s nejistým výsledkem, nebo si uberete námahu s prvotním běháním po úřadech a zjišťováním co a jak je třeba udělat. A v neposlední řadě si koupí ebooku ušetříte několik tisícovek z vašeho rodinného rozpočtu za služby profesionála.
 • Aktualizace ebooku zdarma
  V případě aktualizace ebooku, jeho změny, doplnění vám bude nový ebook zaslán na email automaticky.

Reference

Po přečtení Vašeho e-BOOKu II. etapy jsem se v mnoha vašich radách nalezl, neboť v současné době mám hledání pozemku, přemlouvání majitele k prodeji, rozdělování pozemku, žádost a následné zanesení do územní plánu, koupi pozemku a zanesení do katastru za sebou a nyní sháním projektanta, který by mou představu RD zpracoval do projektu. Musím říci, že kdybych měl informace, které zde poskytujete dříve, ušetřil bych spoustu času při hledání informací k pozemkům, ale i komunikaci s byrokraty na úřadech. Příjemně mne překvapilo, že informace nejsou obecné, ale v mnoha případech konkrétní, bez zbytečné omáčky kolem a užitečnými odkazy. Doufám, že v dalších etapách tomu tak bude i nadále. Děkuji a jsem s pozdravem
Ing. Jiří Hurdálekreferent oddělení nákupu
Snění o novém domovu a hledání informací jsem měl jako koníček. Informace, které jsou obsaženy v ebooku jsem sám postupně nabýval v průběhu několika let. Doporučuji všem kdo chtějí získat kompletní přehled a nechtějí ztrácet čas.
Jiří Škoda - www.nakupvklidu.czspolumajitel obchodu
Vaši knihu jsem pročetla a protože nemám moc praktické myšlení, tak jsem ji dala přečíst i svému synovi. Nenašli jsme nic co bychom k danému tématu postrádali. Informace jsou srozumitelné, přehledné a dostatečné. Cena za tak obsáhle informace je podle mne super.
Helena Pavlovcová www.cestadoraje.cz Cedr – Centrum duševní relaxace

CENA EBOOKU:

Cena ebooku II. etapy cesty za Svobodným Domovem s názvem "Hledáme místo pro život, aneb jak si zajistit pozemek pro stavbu domu" je 250,- Kč. 

Cena odpovídá  zhruba 1 hodině času stráveného hledáním informací na internetu, případně na cestě na některý z úřadů, kde vás mohou, pokud narazíte na neochotného úředníka, pouze odkázat na příslušný zákon či vyhlášku. Zkuste si  představit kolik času a námahy by vás postupné shánění těchto informací z nejrůznějších zdrojů stálo.

 

Tento ebook si stáhlo více než 350 lidí.

Nejste si koupí jisti, máte nějaké pochybnosti?

 

Nemohu všechny tyto informace nalézt na internetu zdarma?

Je možné, že se vám to podaří, nedokážu říci. Já sám jsem také začínal hledáním na internetu. Ale za sebe musím říci, že jsem takto zaměřený přehledný dokument s konkrétními postupy na jednom místě nenašel a "ztratil" jsem hledáním nejen na internetu spoustu svého času.

Co když se mi ebook nebude líbit, nebo mu nebudu rozumět?

Ebook je psaný lidskou srozumitelnou formou, dbali jsme na to, aby ebook byl co nejjednodušší a srozumitelný. Snažili jsme se pro vás vytvořit takovou kuchařku :-).

Na druhou stranu nesmíte zapomenout na to, že téma ebooku je v podstatě odborné, nejedná se o román ani detektivku a předpokládáme, že máte alespoň minimální technickou a praktickou zdatnost, kterou se domníváme má v sobě každý člověk. A také předpokládáme, že muži své drahé polovičky jistě nenechají řešit tyto záležitosti samotné.

Jakou mám záruku, že ebook splní co slibujete?

V případě, že usoudíte, že pro vás ebook není přínosný, nebo že nesplnil co sliboval, můžete mi do 30 dní od objednání ebooku napsat email a já vám vrátím peníze.